Tag: бешамел

Видео, Главни јадења

Ручек кој долго се памти: Пилешко и компири во бешамел сос

Израдувајте ги домашните со вкусен оброк! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Палачинки со сланина, пилешко месо и сос

Јадење кое ќе ве освои – постојано ќе го правите… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Видео, Главни јадења

Запечени тестенини во бешамел сос со шунка и сирење

Пробајте го овој одличен рецепт. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Совршен ручек: Пилешко полнето со зеленчук со бешамел сос

Послужете со салата или прилог по желба. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Едноставен рецепт за подготовка на бешамел сос

Бешамел сосот можете да го користите за разни јадења како пилешко, тестенини, бидејќи дава специфичен вкус. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Pastes, Главни јадења

Печени макарони од кои домот ќе мириса: Полни шунка, печурки и бешамел

Ако сте љубител на тестенини, ова е совршен ручек за вас. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Pastes, Главни јадења

Класичен рецепт: Лазања со мелено месо и бешамел

Направете вкусни лазањи со бешамел и мелено месо. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Главни јадења

По француски рецепт: Вака се прави вистински бешамел сос

Оригинален француски рецепт… Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Tips & Tricks

Бешамелот го спасува ручекот – Има корисна намена

Секое пресолено јадење може да се спаси со сос. Најкорисен е бешамел сосот зошто има многу млеко, а тоа неутрализира вкус. Млекото неутрализира сол. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме […]

Pastes

Макарони со бешамел и печурки

Направете вкусни тестенини со печурки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на принцот […]