Tag: бело месо

Главни јадења, Предјадења

Солена бајадера со бело месо: Ефтино и вкусно предјадење

Овој рецепт е нешто феноменално. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења

Бурито со бело месо готово за 10 минути!

Гарантираме дека ништо не е полесно за подготовка, а нема ништо повкусно… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Главни јадења

Вкусен доручек: Домашна паштета од бело месо

Брзо и лесно подгответе вкусен доручек… Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко […]

Главни јадења

Меки и сочни шницли од бело месо

Едноставно се прават и одлични се за секаква прилика! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Хамбургери од компири

Ви донесуваме рецепт за вкусни хамбургери од компири. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења, Предјадења

Бомбици од бело месо

Вкусни залаци од месо, одлични за предјадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Tips & Tricks, Видео

ТРИК: За белото месо да биде крцкаво од надвор, а сочно од внатре – секоја домаќинка треба да го знае ОВА!

Заборавете на класичното пржење месо, бидејќи отсега можете да испржите пилешко бело месо како најдобрите кувари… Кога пржиме бело месо, тоа често се собира, загорува или останува жилаво, а еве трик со кој ќе подготвите совршени пилешки шницли. Погледнете го видеото и подгответе вкусно бело месо…   Прочитај Gotvi.mk рецепти: […]

Главни јадења

Мусака со бело месо и пиперки

Подгответе вкусна мусака со бело месо и пиперки… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! […]

Видео, Салати

Еве зошто оваа САЛАТА ќе стане ваше омилено јадење (ВИДЕО)

Ваквите салати се богати со витамини, но и протеини, па се идеални како оброк. Дали сакате свеж зеленчук, зачини и месо? А, некое брзо јадење кое е хранливо, но не и калорично? Тогаш оваа салата е баш за вас. Подгответе 2 поголеми парчиња бело месо, зеленчук кој го имате во […]

Tips & Tricks, Видео

Ако ја видите оваа бела линија на пилешкото месо, добро размислете пред да го јадете! (ВИДЕО)

Човечката раса јаде повеќе месо од кога било. Бидејќи пилешкото месо е популарен извор на протеини, не би требало да биде изненадување што одгледувачите на пилиња мораат да исфрлат повеќе роба на пазарот со сè поголема брзина. За тоа, цената ја плаќаме сите. Новата кампања која ја лансира организацијата „Compassion […]