Tag: бело грозје

Препораки

Зошто треба да јадеме бело грозје

Белото грозје е многу здраво и корисно и треба често да се јаде. Поволно е за оние кои патат од срцето, има многу натриум и магнезиум, има манган, витамини Д, Б1 и Б2, како и Ц.Грозјето е моќен антиоксиданс.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]