Tag: бело вино

Главни јадења

Кременадли во бело вино

Вкусни и сочни кременадли во бело вино. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Шампињони во бело вино

Направете деликатес со шампињони во бело вино. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Главни јадења

Цело маало ќе мириса опојно: Шампињони со лук и вино

Направете вкусни полнети шампињони. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Повеќе

Бело вино со цимет – Повкусно од греено црвено вино

Направете вкусно бело вино со цимет. Иако веројатно и вие правите црвено вино со цимет, па ова ви изгледа малку чудно, сепак е одлично. Се загрева виното со состојките до вриење, се става во чаши и се служи. Уживајте! Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Видео, Десерти

Се топат во уста: Ванилици со бело вино (Видео)

Направете вкусни ванилици по бабин рецепт.     Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Meat

Шницли со бело вино и рузмарин: Бидете „махери” за празникот

Направете вкусни шницли со зачини, вино и рузмарин.     Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Деликатеси, Посно и веге

Целиот дом ќе замириса: Посен деликатес со печурки, бело вино и зачини

Направете вкусен деликатес со печурки, бело вино и зачини од кој ќе замириса цел дом.Ова е рецептот кој е посен: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Главни јадења, Посно и веге

Кралица на посната трпеза: Пастрмка во бело вино

Направете посен деликатес, кој освен што е многу вкусен, исто така е и многу здрав и полн со омега 3 масни киселини. Еве како да приготвите пастрмка за вашиот ручек Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и […]

Главни јадења, Деликатеси, Посно и веге

Деликатес со неодолива арома: Шампињони во бело вино

Направете вкусен деликатес со шампињони во бело вино, чија арома е прекрасна. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Свинско печено во грне Сечкано свинско на кинески начин Свинско месо во тава Пита од мелено месо, карфиол и праз Маринада со која секое месо е повкусно Сочно месо […]