Tag: бели

Повеќе

За бели заби – Помага евтина намирница од кујната

Содата помага за блескави заби. Можете и да ја измиете четката, да и ставите сода и лимонов ок, да ги измиете забите и исплакнете. Ќе светат и нема да има каменец, но ова не правете го често. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта […]

Препораки

За бели заби – Ви треба евтина намирница од кујна

Ако сакате да имате бели заби без да одите на стоматолог, се што ви треба е намирница од кујната. Плакнете ги забите со јаболков оцет, но не претерувајте.Тој го раствора каменецот и ги прави забите светли.   Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар […]

Препораки

Намирници за блескава насмевка – За здрави и бели заби

Овие намирници помагаат за да имате здрава, сјајна, бела и блескава насмевка.Тука се јагодите кои имаат многу киселини кои ги белат забите. Тука се и јаболката и морковот, како и портокалот и ананасот. Делува и лимонот и бананата, оревите и ловоровиот лист. Помага и зелениот и црн чај.   Прочитај […]

Tips & Tricks

За бели заби ставете го ова пред спиење – Резултат по еден час

За бели и блескави заби се што ви треба е сода бикарбона. Измешајте малку сода со паста за заби, земете фолија и искинете една трака, свиткајте ја во ширина и должина која одговара на вашите заби. Нанесете ја пастата на фолијата, па ставете ја на заби и држете 1 час. […]

Tips & Tricks

За бели заби и за да не посетите стоматолог – Користете цимет често

Сите се грижиме за забите, сакаме да се здрави и бели и колку е можно поретко да посетуваме стоматолог.Ако водите грижа за забите, тогаш важно е да знаете дека циметот многу помага. Циметот има антибактериски својства и делува против воспаленија, помага за забите да се заштитат, да се здрави и […]

Tips & Tricks

Крпите за кујна ќе бидат бели и без бактерии – Секогаш перете ги вака

Ако сакате крпите за кујна да бидат чисти и бели, има мал трик. Пред да ги исперете вообичаено, ставете ги преку ноќ во вода со лажица сода. Потоа исперете ги. Ќе бидат бели и без бактерии.   Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб […]

Десерти

Брз десерт: Бели плазма обланди – Идеални за изненадни гости

Направете вкусни, лесни и брзи плазма обалнди. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Предјадења

Повкусни од мафини, мекици и уштипци: Солени бели коцки за 20 минути

Направете солени коцки кои мамат со вкусот и мирисот. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Препораки

Намирници за блескава насмевка – избелете ги забите природно

Овие намирници помагаат за да имате здрава, сјајна, бела и блескава насмевка. Тука се јагодите кои имаат многу киселини кои ги белат забите. Тука се и јаболката и морковот, како и портокалот и ананасот. Делува и лимонот и бананата, оревите и ловоровиот лист. Помага и зелениот и црн чај. Прочитај […]

Десерти

Брзи бели колачиња – готови во три потези

Направете вкусни колачиња од бело чоколадо. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]