Tag: белење

Tips & Tricks

Избелете јајца за Велигден – Олеснете си за најголемиот празник

Доаѓа најголемиот празник Велигден кога секоја куќа има вапцани јајца. За јајцата да фатат убава боја, има мал трик како да ги обелите. Имено, кога ги варите во водата ставете и лажица две оцет, ќе се избелат но и најважно од се, нема да пукнат. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно […]

Tips & Tricks

Избелете ги забите природно – Нема да посетите стоматолог веќе

Иако има различни пасти за заби, за здравје, против бактерии и за избелување, сепак најубаво е природното решение. Кокосовото масло е една од најздравите намирници за чисти заби без каменец и блескаво бели. Измешајте кокосово масло со сол и тријте околу 4 минути. Потоа, исплакнете. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со […]

Повеќе

Вака избелете ги јајцата за вапцање – Трикот е многу евтин

Ова е супер трик за тоа како да ги избелите јајцата за Велигден, за бојата поубаво да се фати и да имате супер офарбани јајца,а при тоа и да не ви пукне ниедно ,па да немате мака и нервоза. Ви треба вода, оцет и секако јајцата. Се варат 10 минути […]

Tips & Tricks

Вака ќе ги избелите јајцата за Велигден – Вака нема да пукнат при варењето

Ова е супер трик за тоа како да ги избелите јајцата за Велигден, за бојата поубаво да се фати и да имате супер офарбани јајца. Ви треба вода, оцет и секако јајцата. Се варат 10 минути јајцата во вода со оцет, а секако се ставаат прво во ладна вода, а […]