Tag: без капак

Tips & Tricks

Ако печете нешто во рерна без капак – со овој трик ручекот ќе биде мек

Ако сакате ручеците кои ги правите во рерна без капак да бидат сочни, а не суви и тврди, има еден мал трик. Ако правите емсо, мусака, ѓувеч…во рерната ставете и некој мал сад со вода. Пареата ќе направи тие да крчкаат и да бидат меки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Исчистете ги […]