Tag: без зејтин

Главни јадења, Посно и веге

Посен деликатес без зејтин: Ви требаат две состојки за вкусен ручек

Направете вкусно посно јадење со компири, од малку намирници. Може да го исечкате компирот на парчиња или направите во форма на пире… Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за […]

Десерти, Посно и веге, Предјадења

Посно: Палачинки без зејтин

Заблуда е дека палачинките не може да бидат посни. Прочитајте го овој Gotvi.mk рецепт за посни палачиники и уживајте во брзината на готвењето 🙂 Повеќе посни и вегетаријански рецепти тука За повеќе рецепти означени со палачинки тука Совет: Додека мешате со миксер доколку тестото ви стане премногу водесто додајте малку […]