Tag: бегаат

Tips & Tricks

Инсектите ќе бегаат од вашиот двор или тераса – Домашно средство кое помага

Во пластично шише ставете два децилитри јаболков оцет и 200 грама шеќер со два децилитри вода и ќе решите голема мака. Исечете и кора од банана и додајте. Се протресува и се става шишето отворено во дворот или на тераса и така инсектите ќе бегаат и нема да имате мака. […]

Tips & Tricks

Спасете се од мравките на топлото време – Бегаат од една намирница која сите ја фрламе

Ако со летото и топлото време ви дојдоа и мравки дома, има начин како да се спасите. Ставете талог од кафе дома. Се става на местата каде излегуваат и тие бегаат од силниот мирис. Ова помага и за други инсекти. Повеќе трикови на Gotvi.mk:Нема да видите молец домаРешете се од […]