Tag: бебиња

Tips & Tricks

ВНИМАВАЈТЕ: Ова мора да го знаете пред да му дадете вода на бебето

Иако водата за секое живо суштество е основна и најпотребна намирница, сепак кај бебеињата многу треба да се внимава, а еве и зошто е тоа така.Дури и мала количина вода може да биде штетна за бебињата, пренесува порталот Виралноца, според тврдењата на научниците. До шестиот месец од животот на бебињата […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Бебиња прв пат пробуваат чоколадо – реакциите бесценети

Чоколадото е сладок грев на секого. Колку и да бегаме од нездрава храна, барем еднаш си дозволуваме да уживаме во вкусно чоколадо.Еве како бебињата реагираат кога прв пат ќе пробаат чоколадо. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста […]

Tips & Tricks, Препораки

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Едно од најдискутираните теми е кои се првите и најважни намирници со кои треба да почнат да се хранат бебињата и децата кога за тоа ќе дојде време. Каналот „Howcast“ ја објавија нивната топ 10 листа. Дали се согласувате? Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) […]

Видео, Десерти, Повеќе

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Секогаш кога ти треба позитивна енергија или сакаш да се стопиш од среќе изгледај го ова видео 🙂 Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски […]