Tag: бебе

Препораки

Храна која треба да ја избегнувате во бременоста

Некои билки се здрави, но може да направат штета ако се користат во бременоста. Посебно треба да се избегнуваат бобинки, пелин, магдонос, како и целер. Мали количини не штетат, но не треба да се претерува. Ограничете го и внесот на кофеин, избегнете пушење, алкохол и лекови. Секако за редовната и […]

Забава, Повеќе

(Фото) Еве кој му честиташе на Сашко Коцев на Facebook

Сашко и Смиљана вчера станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, а голем број нивни пријатели, роднини и обожаватели им честитаа преку социјалните медиуми. Ви пренесуваме само мал дел од честитките на Facebook. Биба Додева: „Жива и здрава, радост да ви носи!“ Ирена Спировска: „Жива и здрава да е,гордост да […]

Uncategorized

ФОТО: Вака славеше Сашко Коцев за ќеркичката

Легендарниот македонски актер и комичар Сашко Коцев стана татко, па вака прослави за приновата. Фотографијата е превземена од Фејсбук. Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за […]

Повеќе

(Фото) Сашко Коцев слави, тој и Смиљана денеска добија ќерка

Сашко и Смиљана денеска станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, чие име очекуваме да го дознаеме деновиве. Александар Митевски објави фотографија од вечерашната прослава со гордиот татко: Честитки на среќните родители од тимот на Gotvi.mk! ФОТО: Фејсбук на Сашко Коцев Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совети кои дерматолозите нема да Ви […]

Повеќе, Препораки

„Бебе Готвач“ пуштен во продажба – Првиот македонски готвач за бебиња и деца содржи 350 рецепти

Мајките и сите останати што се грижат за бебињата и малите деца во земјава, за првпат добиваат автентичен печатен водич во исхраната на своите најмили. Првиот македонски готвач за бебиња и деца – „Бебе Готвач“ е на 280 страници и содржи 350 рецепти за бебиња и деца, почнувајќи од 6 […]

Повеќе

ЗДРАВА ХРАНА ЗА НАЈМАЛИТЕ: Домашна кашичка за бебе

Ако имате мало бебенце во домот, тогаш сигурно главната грижа ви е да се храни здраво и да се развива правилно.Затоа, ви нудиме здрав и вкусен рецепт за каша полна витамини.       Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат […]

Забава

Ова е рај: Погледнете како Сека го почнува денот

Сека ужива во празничната магија во својот дом со синчето и сопругот. Таа секое утро додека малиот Јаков спие го пие своето утринско кафе, но погледнете во каков рај го прави тоа.Со Фереро Роше и шолја кафе, Сека посакува Добро утро на сите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква […]

Забава

ФОТО: Сека го покажа лицето на бебето – ова е нејзината најголема љубов

Сека Алексиќ се реши повеќе да не го крие лицето на своето синче Јаков, па објави фотографија на која го покажа неговото лице. Нејзиниот Јаков и е најголема љубов и таа целото внимание му го посветува нему. Пејачката досега објавуваше фотки од бебето без да го покаже целосно. Повеќе на […]

Забава

ФОТО: Новогодишна бајка во домот на Сека – вака го пие првото кафе

Новогодишна атмосфера во домот на Сека Алексиќ. Пејачката која пред неколку месеци стана мајка, го пие првото утринско кафе како во бајка.Погледнете како ужива сека, со мали ангелчиња со името на нејзиното синче. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, […]

Забава

ФОТО: Вака Сека го пие првото утринско кафе

Убавата српска пејачка Сека Алексиќ која неодамна стана мајка на малиот Јаков, сака да го пие првото утирнско кафе додека малото бебенце не се разбудило, со убави декорации на масата во својот дом.Погледнете како се буди Сека. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ […]