Tag: батат

Видео, Главни јадења

Помфрит од рерна: Здрав и крцкав оброк

Вкус кој ќе го обожавате! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Главни јадења

Наместо тесто, сладок компир: Пробајте батат – мини пици

Мини пици без грижа на совест – можно е, но наместо тесто искористете зеленчук, и тоа сладок компир, познат и како батат. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен […]