Tag: бар

Повеќе

ВИДЕО: Во овој бар може да влезете само ако сте пијани

Во Амстердам е отворен првиот „бар за мамурлак“. Овој бар ќе работи од петок до недела, а за да влезете потребно е да пројдете на алко тест. На влезот на иновативниот ланч бар ќе ве дочекаат „инспектор“ кој со алко тест ќе проверат дали имате алкохол во крвта, а ако […]

Повеќе

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Плажата Лагомандра, кај Никити, на вториот крак на Халкидики во Грција важи за една од најубавите плажи за семејства со мали деца бидејќи покрај плажата изобилува со зеленило и борови сенки, ни пишува читател на Готви.мк. Оваа плажа уште е нарекувана „српска колонија“ поради големиот број туристи од Србија кои […]