Tag: баничка

Десерти

Бугарски специјалитет: Баничка со лимон и ореви

Оваа слатка пита ќе ги освои срцата на љубителите на благо… Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Видео, Главни јадења

Баничка со сремуш (ВИДЕО РЕЦПЕТ)

Подгответе мека и убава баничка со сремуш (див лук)… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Предјадења, Препораки

ФОТО: Фичо открива неодолив рецепт за баничка со спанаќ и сирење

Шеф Филип Поповски редовно објавува вкусни и неодоливи рецепти на својата веб страна. Овој пат, тој на Facebook објави рецепт за интересна и многу вкусн баничка со јајца, сирење и спанаќ. Правите смеса со спанаќ, јајце и сирење + сол. Три кори ги редите една врз друга, а меѓу нив […]