Tag: банани

Видео, Десерти

Освежувачки десерт со банани, колач без печење

Овошен колач со банани и пишкоти. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Без шеќер: Банана колачиња

Брзи и вкусни колачиња без шеќер… Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Екстра брза торта со бисквити и банани

Брза подготовка, одличен вкус! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Десерти

Уштипци со банани: Сочни, мирисни, неодоливи

Овој рецепт ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Видео, Десерти

Брз колач со банани за 15 минути: Едноставен, брз и евтин

Едноставен, а многу вкусен колач… Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Силвана“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Десерти

Торта со бисквити и банани – Десерт без печење, не ви треба ни миксер

Направете вкусна торта со бисквити и со банани. ingredients title=”Состојки:”] 400 гр. бисквити 4 банани 3 кеси пудинг од ванила 1 л. млеко 200 гр. шеќер 200 гр. маргарин 180 гр. павлака 1 кесе шлаг [/ingredients] Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат […]

Десерти

Воздушести мафини со какао и банани

Направете вкусни мафини со едноставни состојки кои се совршен спој на вкусови – банани и какао. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Десерти

Екстра брза торта од банани и бисквити

Вкусна и освежувачка торта готова за миг! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Tips & Tricks, Видео

Како да замрзнете банани (Видео)

Иако бананите воглавно се јадат свежи, во замрзната состојба се попогодни за обработка во блендер при подготовка на разни витамински напитоци.Бананите прво излупете ги, преполовете ги, а потоа наредете ги на хартија и ставете ги некое време во замрзнувач. Водете сметка бананите да не се допираат меѓусебно. Кога ќе стегнат, […]

Десерти

Совршен колач со банани и кикирики

Десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]