Tag: банана сплит

Видео, Десерти

ВИДЕО: Десерт на годината: „Банана сплит” торта

Банана сплит е совршен десерт, а овој пат можете да направите ваква торта која е фантазија! Ви требаат неколку состојки, путер, орео, бисквити, шлаг, крем, банани, млеко и чоколадо, за совршенство во кујната. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: […]

Десерти

Како од најпознатите ресторани: Домашен банана-сплит

Банана сплит е еден од највкусните десерти кои вообичаено чинат скапо во рестораните и ланч-баровите. Овој рецепт ќе ви помогне да го направите десертот со малку труд и пари во својот дом.  Поврзани вести на Готви.мк Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани […]