Tag: балон

Видео, Главни јадења

Совршени балон уштипци, спремни за миг – брзи, евтини и вкусни

Нема квасец, нема прашок за печиво, нема чекање. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

Балон уштипци полнети со сирење

Уживајте во највкусните уштипци… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за балон лепињи – одлични за со ќебапи или скара

Научете како да подготвите балон лепињи… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]