Tag: балкон

Tips & Tricks, Повеќе

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Мувите знаат да бидат навистина досадни, па наместо да користите тепалки, еве едноставен совет како да ги избркате од вашиот двор или балкон. Овој совет ни го испраќа наша читателка. Потребни ви се проѕирна кеса, вода и метални парички. Кесата наполнете ја со вода и во неа ставете метални парички. […]