Tag: бакар

dm drogerie markt крем чорба со куркума и кари
Видео, Главни јадења, Деликатеси, Посно и веге, Предјадења

Вкусна крем чорба со куркума и кари (Видео рецепт)

Кремасто кари, прекрасен басамати ориз, крцкаво зготвени индиски ореви – нашата веганска крем чорба со куркума и кари ќе Ви пружи неверојатно уживање во Вашиот оброк. Еве што ви е потребно: Koристени dmBio производи: dmBio индиски ореви, 150 г dmBio сок од лимон, 200 мл dmBio доматен сос, 200 г […]

Tips & Tricks

Лимонот решава голема мака во домаќинството – користете го вака

Лимонот не е само за јадење, помага и за многу проблеми во домаќинството. Помага да го исчистите бакарот и бакарните предмети. Само испрскајте им лимон и истријте. Земете и парче лимон, ставете му сол па тријте за поголем ефект. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: […]