Tag: багет

Главни јадења

Вкусен ролат од багет: Сите се воодушевени од овој едноставен рецепт

За 10 минути направете вкусен оброк. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења

Еве како да направите совршено крцкав багет

Еве како да направите совршено крцкав багет… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења

Направете сами совршено крцкав багет (Видео)

Одличен рецепт за совршено крцкав багет… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Главни јадења

СУПЕР СЕНДВИЧ: Може да нахрани десет луѓе!

Како од една векна леб да доручкуваат десет луѓе? Кога не знаете што да подготвите за доручек или вечера, а имате стар леб, направете супер сенвич полн со кашкавал. Начинот на подготовка е премногу едноставен, а погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки […]

Главни јадења

ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ: Еве како да направите домашен француски багет

Можеби ќе ви се чини малку комплициран, бидејќи прво треба да направите „стартер“- тесто кое на багетот му дава крцкава структура, сепак ви го препорачуваме овој рецепт за неодолив домашен француски багет… Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка […]

Предјадења

Еве како да направите намаз од свеж грашок

Уживајте во заводливиот вкус на овој намаз од свеж зеленчук… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Видео, Главни јадења

Ролат од пилешко месо и леб – деликатес кој морате да го пробате! (ВИДЕО)

Барате едноставен рецепт кој ќе ги воодушеви вашите гости и семејството? Можеби овој крцкав ролат е вистински избор за вас. Проверете! Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава […]