Tag: бабури

Деликатеси

Деликатес без месо: Бабури полни модри патлиџани

Направете деликатесни полнети бабури.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Главни јадења

Ручек од три состојки: Бабури со сирење

Направете вкусни пиперки полнети со фил од сирење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Главни јадења

Полнети бабури со модри патлиџани и тиквички

Направете вкусна комбинација со модар патлиџан и бабури. Деликатес, ова е рецептот: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Tips & Tricks

Кога купувате бабури внимавајте на ова – вака нема да згрешите

Иако можеби не знаете, пиперките имаат пол. Машките имаат три, а женските четири испапчувања. Токму тие испапчувања многу влијаат на нејзиниот вкус.Секоја пиперка има меѓу три и пет испупчувања, а најчесто ги наоѓаме оние со три. Онаа со три е најдобра за готвење и јадење, односно за печење, а оние […]

Деликатеси, Посно и веге, Предјадења

Брзо посно предјадење за целото семејство

Полнетите бабури може да бидат и посни доколку ги направите по следниов рецепт: Повеќе посни и превкусни рецепти тука Повеќе неодоливи рецепти во кои употребивме Пекабеско производи тука Сервирајте по ваш вкус 🙂   ФОТО: Андриана Николоска