Tag: бабин

Препораки

По рецепт на баба – Не чини ни денар, а лекува болно грло

Сите знаеме дека во зима на ниските температури често настинуваме, но решението за болно грло понекогаш се крие во рецептот на нашите баби. Потребно е да направиме солена вода. Влезете во кујната, Загрејте вода да биде топла, не многу врела. Додајте сол, добро промешајте и со водата испирајте ја устата. […]

Предјадења

ДЕТСТВОТО НА ЧИНИЈА: Златни коцки по бабин рецепт

Направете златни лиснати коцки по најдобар рецепт. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го […]