Tag: бабина кујна

Видео, Предјадења

Фантастичен рецепт за проја

Кога готви баба се е повкусно. Овој пат на каналот на бабина кујна се појави совршен рецепт за вкусна проја.Ова е подготовката и потребните намирници:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Meat, Видео

Пикантно крцкаво пилешко – БОМБА за љубителите на месо

Ова е специјалитет на Баба! На каналот на Бабина кујна може да најдете рецепт за луто крцкаво пилешко.       Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Видео, Предјадења

БРЗ ПОЈАДОК: Уште побрзо се јаде

Ќе ви стане омилен начин да ги започнувате утрата.Овој појадок е навистина совршен, а на каналот на Бабина кујна е прикажано како да го направите. Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Тулумби по рецептот на баба

Ако сте љубител на благо сигурно обожавате тулумби. Еве совршен рецепт на каналот на Бабина кујна.   Повеќе на Готви.мк: Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со […]

Видео, Главни јадења

НЕ Е ТЕШКО НИТУ СКАПО: Компир во сос од печурки

На каналот на Бабина кујна на Јутјуб се појави супер рецепт за компири со прелив од печурки. Овој ручек со супер сос ќе ги воодушеви сите на трпеза, од најстар до најмлад. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки […]

Видео, Предјадења

По утрото денот се познава: Крцкави ѓевреци од рерна

Направете дома вкусни и крцкави ѓевречиња, со многу малку вода, брашно и квасец.Крцкави и вкусни, сите ги сакаат, а одлично одат со јогурт. Потребни се само три состојки за одлично уживање.   Повеќе на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посни мали пити со спанаќ

Ако сте љубители на пити, ви нудиме феноменален рецепт за мини пити со спанаќ. Подготовката и потребните намирници погледнете ги на видеото на Бабина кујна.     Повеќе на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Видео, Главни јадења

ДЕЛИКАТЕС: Пита од потпечени макарони

Направете запечени макарони од кои ќе излезе повеќе од специјалитет. Видеото е објавено на Бабина Кујна. Повеќе на Готви.мк: Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица Домашна пица Домашна пица капричиоза Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Видео, Главни јадења

ВКУСЕН РУЧЕК: Поховани пиперки со фил од сирење

Необично, вкусно, за прави гурмани. Направете поховани пиперки полнети со сирење.     Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]

Видео, Десерти

ХИТ РЕЦЕПТ: Направете домашна алва

За сите љубители на алва, на каналот на Бабина кујна на Јутјуб, е пријачено видео за подготовка на домашна алва со најдобар вкус.Ова се намирниците и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]