Tag: баба

Видео, Главни јадења

БАБА ЗНАЕ НАЈДОБРО: Гибаница без кори – СОВРШЕНО

Направете гибаница која е мека и вкусна и ќе рашири супер арома.Гибаница без кори е вашиот нов омилен вкус. Ова е се што ви треба, а на рецептот на Бабина кујна е покажано и како се спрема.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Видео, Препораки

БАБА ЗНАЕ НАЈДОБРО: Овој сируп вреди злато, повеќе од лек

Сируп кој има бројни здравствени придобивки, лечи се од глава до пети. Еве што ви треба и како се прави. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Главни јадења

Полнети пиперки по рецептот на Баба

На каналот на Бабина кујна се појави видео од подготовка на деликатес кој има незаменливо место и во маедонската традиционална кујна.Полнети пиперки на стар начин, нема нешто поубаво за да го собере цело семејство на трпеза: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: […]

Видео, Посно и веге

Посна чорба по рецептот на Баба – БОМБА со витамини

На каналот на Бабина кујна е прикажан супер посен рецепт. Ова е посна манџа богата витамини.Еве што ви треба:    Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Видео, Десерти

Вафли по рецептот на Баба

Направете супер вкусни вафли по рецептот на Баба.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО ХИТ: Гибаница по рецептот на баба

Баба секогаш знае најдобро. Направете највкусна гибаница која е и крцкаво и меко и вкусно задоволство во едно.На каналот на Бабина кујна е прикажано се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно […]

Видео, Десерти

Тестото расте како лудо – пита со јаболка по рецептот на мама и баба

Цели парчиња јаболка, смеса за тесто и неверојатен десерт во кујната. Направете ја највкусната пита со јаболка која ќе порасне како луда.       Get @InaGarten’s secret for the perfect pie crust, plus her Deep Dish Apple Pie recipe! [link in bio] A video posted by Food Network (@foodnetwork) […]