Tag: баба

Десерти

Десерт од книгата со рецепти на баба: Старински колач со јаболки кој се топи во уста

Направете старински колач со јаболка по рецептот на нашите баби и мајки.Има врвен вкус, ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта Чоколадна принцеза Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Повеќе, Препораки

Што може да научиме кај баба и дедо дома?

Каде најдобро се јаде и ужива ако не кај баба и дедо дома! Баба и дедо ги приготвуваат највкусните јадења и ги учат нашите деца да бидат љубезни и да размислуваат за своето однесување. Екологијата, здравата исхрана и почитувањето на животната средина преку селектирање и рециклирање се важни вредности кои […]

Видео, Повеќе

Направете вегета дома – Баба ја знае тајната

На каналот на Бабина кујна се појави рецепт за домашен сушен зачин кој е одличен по вкус. Ова е постапката: Во видеото е покажана детално постапката на подготовка. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Најупотребуваниот зачин ја чува бојата на облеката Овој зачин лекува 600 болести патите од висок притисок? – зачин […]

Видео, Десерти

Стар рецепт за новите генерации: Мек колач со сливи по рецептот на Баба

Направете вкусен, мек, брз колач со сливи, по рецептот на Баба. Лесен и е вкусен и се топи во уста. Ова е се што ви треба:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната […]

Деликатеси

Лутеница по златен рецепт на Баба

Направете лутеница по стар и оригинален рецепт. Прочитај повеќе вести: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет […]

Видео, Главни јадења

Шампињони по рецептот на Баба – тајната за највкусен ручек откриена

Направете ги највкусните шампињони по рецептот на Баба. Се е прикажано во следното видео:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве […]

Видео, Десерти

Летни овошни мафини – Баба знае најдобро (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вкусно, летно, брзо и по рецептот на Баба. Направете вкусни мафини со овошје, навистина освежувачки. Потребни состојки: брашно 500 грама, 1 пудинг, суво грозје и овошје (праски, круши, јаболка и слично), млеко, шекер, средно тврдо тесто (брашно, 300 мл млеко, 50 мл масло за готвење, 1 лажица шеќер, малку сол […]

Видео, Главни јадења

Модерен и брз рецепт за проја

На каналот на Бабина кујна се појави брз, едноставен и вкусен рецепт за проја. Направете ја во својот дом вака: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на […]

Видео, Десерти

Меки како душа – кнедли со кајсии

Направете кнедли со кајсии, толку вкусно, толку меко и префинето.Ова е рецептот на Баба: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што […]

Видео, Деликатеси

ПОВКУСНО ОД МУСАКА: Специјалитет од рацете на Баба

Направете ручек за десетка по рецептот на баба. Брзо се прави, лесно е и достапно за сечиј џеб.Ќе уживате и ќе ви стане омилено јадење. Богати кифли со фил кои крцкаат во уста. Еве што ви е потребно и како се спремаат: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Егзотичен сутлијаш ВИДЕО: Рецепт […]