Tag: А

Предјадења

Пирошки на белградски начин полни фил – тестото стои и до 7 дена

Направете вкусни пирошки на белградски начин. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Препораки

Витаминот А помага за здрава кожа, коса и нокти – овие намирници изобилуваат со него

Витаминот А е многу важен за телото, има голема улога за целокупното здравје, и е еликсир на младоста. Одговорен е за здрава кожа, коса и нокти. Го има во: Лосос Риба Пиперки Домати Морков Брокула Јајца Јаболка млечни производи Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета […]