Tag: ајс кафе

Десерти

Ајс кафе за разладување на жештините – Еве како да го направите (ВИДЕО)

Вистинска уметност на вкусови и послужување. Разладете се на горештините со оваа одлична кафе и десерт комбинација. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Use #TheTrendyBarista to get featured! #art @y.na__#coffeeschool#SlickBartender#coffee#lasvegas#coffeeshop#coffeecatering#instacoffee#coffeegram#coffeetime #coffeeaddict #кофе#coffeelovers#coffeeart#barista#coffeelife#coffeecup#love#baristaschool#food#espresso#latte#latteart#coffeelove#drinks#coffeebreak#baristalife#mixology#miami A post shared by The Trendy Barista (@thetrendybarista) on Aug 3, 2017 at 4:20pm PDT Повеќе рецепти […]

Десерти

ВКУСНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Подгответе совршено „ајс кафе“

Ледено кафе може да направите и сами, без да посетувате скапи кафулиња. Со само две состојки направете фантастично освежување. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]