Tag: астма

Препораки

Природни решенија за борба со големиот проблем – астма

Астмата е често хронично заболување на дишните патишка проследено со несакани ефекти, а има природни решение во борбата со неа. Користете чај од мајчина душица кој го раствара слузот и го олеснува искашлувањето, а спречува и инфекции. Помага и ренот кој  го чисти телото, го забрзува метаболизмот и ги прочистува белите дробови […]

Препораки

Лек за астма, холестерол и анемија – две состојки лечат се

Вкусно и здраво, помага за астма, холестерол и анемија. Овој лек кој се прави дома ќе стави крај на маките. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка Вегетаријански сос за тестенини Нова идеја за тестенини Тестенини со сос од печурки тестенини со кајмак Тава со тестенини […]

Препораки

Победете ја астмата со намирници од кујната – помоќно од секој лек

Во борбата со астма може да ви помогне еден евтин лек од вашата кујна. Ви требаат сок од еден лимон и 1 чаша вода. Се мешаат и се пие оваа мешавина со јадењето. Лимонот ги неутрализира бактериите на респираторниот тракт кои го запушуваат, па делува како антисептик. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Препораки

За болно грло, астма, кашлица и бронхит – Потполно природен лек

Ако ве мачат кашлица, бронхитис, астма или некој друг респираторен проблем, тогаш решението за него може да се крие во еден делотворен лек за кој имаме состојки во кујната. Еве како да го направите и колку често да го пиете: Помогнете си со оваа смеса во зимскиот период и намалете […]

Препораки

Ако ве мачи астма овие природни лекови се најмоќно оружје против неа

Астмата е често хронично заболување на дишните патишта проследено со несакани ефекти како кашлица, отежнато дишење, чувство на стегање во градите. Се јавува и како последица на генетски фактори, најчесто во детството, а за жал е се почеста појава во светот. Покрај терапијата за астма, се препорачуваат и моќни природни […]

Препораки

Сируп од борови игли – природен лек за искашлување, препорачлив за астма

Ако имате проблем со астма или со искашлување, ви препорачуваме необичен сируп кој е лек за се. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа […]

Tips & Tricks

АКО СТЕ ЉУБИТЕЛ НА БАНАНИ: Морате да ги прочитате овие 7 работи!

Бананата е популарно тропско овошје, богато со хранливи материи кои можат да излечат бројни болести и состојби. Нејзиниот плод се смета за суперхрана поради своите неверојатни лековити својства и треба да стане дел од вашата секојдневна исхрана. Може да ви помогне во борба против утринска мачнина, остеопороза, депресија, дијабетес и […]