Tag: аспиратор

Tips & Tricks

Исчистете ја решетката од аспираторот – Вака ќе ги снема сите тврдокорни маснотии

Ако решетката од аспираторот во кујна е многу замастена, има начин да се спаси, а се што ви треба е моќната сода. Прво измијте ја извадената решетка во садоперот, со сјај и вода, потоа растворете сода во врела вода и полијте ја цела решетка. На еден литар вода доволна е […]

Tips & Tricks

Исчистете го аспираторот во кујната – средство кое ги трга маснотиите кои стојат и со години

Поентата на филтрите во аспираторот е да собираат маснотии, но истите треба да се исчистат по одреден период. Ако мислите дека е доволно да ги измиете филтрите се лажете, повторно ќе бидат лепливи на допир. Ви требаат врела вода, средство за одмастување, сода бикарбона, четка и крпа. Тргнете ги филтрите […]