Tag: аргентински ќебаб

Главни јадења

ГУРМАНСКО ЈАДЕЊЕ: Аргентински ќебап

Ова е вистинско гурманско јадење… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо