Tag: антибиотик

Препораки

За настинки, вируси и грип – смеса која се прави дома, една лажица препородува

Направете си природен антибиотик дома, мешавина која е моќна и лечи.   Се мешаат сите состојки во блендер. Се чува во стаклен сад смесата и се зема една лажица на ден. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од […]

Предјадења

Една лажица за да сте здрави зимово – најмоќниот домашен антибиотик

Многумина веруваат дека ова е најмоќниот природен лек од природата. Се зема лажица дневно, а ова е природен антибиотик. Најубаво е да се зема пред појадок на празен стомак.   Се меша се во тегла освен медот, па дури потоа ставете мед. Се чува на суво и темно. Повеќе рецепти […]