Tag: ангина

Препораки

Моќен руски лек – веднаш помага за воспалено грло и ангина

Ова е моќен руски лек кој помага за воспаление на грлото и ангина. Ви требаат 1 поголемо цвекло, алкохолен оцет (9посто). Се ренда цвеклото ситно и се додаваат на 250 грама цвекло, една супена лажица оцет, се меша и остава 20 минути. Се цеди со цедалка и се фрла остатокот […]