Tag: Ана

Повеќе

Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто

Српската тенисерка, Ана Ивановиќ, пред неколку месеци се омажи со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер. На прашањето кога ќе добијат принова во новоформираното семејство, светските медиуми типуваат дека тоа нема да биде пред ноември 2017 година. Имено, медиумите пишуваат дека според договорите кои ги има склучено Ивановиќ, таа е обврзана да […]

Забава

ФОТО: Ана Бекута ја скрати косата – Еве зошто

Познатата српска фолк пејачка на социјалните медиуми објави своја фотографија каде таа е со скратена коса. „Еве одговор за сите кои ме прашуваа зошто шишање… Мојот одговор до нив е затоа што сум јас задоволна“, напиша Ана под фотографијата која ја објави на Фејсбук. Инаку, Бекута вчера го прослави својот […]

Забава

ФОТО: Ана Николиќ: Не сум невина, туку дебела

Веста која неодамна привлече големо внимание во медиумите е тоа што Ана Николиќ се омажи во тајност за раперот Стефан Ѓуриќ Раста. Ана денеска објави фотографија на Инстаграм кпод која напиша: „Не сум лесна, не сум невина… гола спијам… пројде летото… ЈАС СУМ ДЕБЕЛА! :-)“ Nisam laka,nisam nevina…gola spavam iza […]

Повеќе

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

На веб страната на својата фондација, Ана и Владе Дивац информираат и ги повикуваат граѓаните да донираат финансиски средства за настраданите во поплавите кои го зафатија Скопје. Фотографии од невремемето и штетите кои ги претрпеја дел од жителите на главниот град тие објавија и на социјалните медиуми: Пекабеско донираше 2,4 […]

Забава, Повеќе

Кога Владе Дивац прави палачинки…

Додека трае полемиката во српските медиуми дали Владе Дивац се разведува, Gotvi.mk Ве потсетува на една фотографија која ја објави сопругата на Владе, Ана Дивац пред 2 и пол години. „Љубов со палачинки“ – напиша Ана под оваа фотографија на Twitter: Ljubav uz palacinke:)) pic.twitter.com/lbSuCRJ7b6 — Ana Divac (@AnaDivac) February […]

Забава

ФОТО: Ана Николиќ го покажа венчалниот прстен кој го доби од Раста

Веста која привлече големо внимание во медиумите е тоа што Ана Николиќ се омажи во тајност за раперот Стефан Ѓуриќ Раста. Тие неколку дена по венчавката отпатувале во Сплит за да учествуваат на еден фолк фестивал на кој заедно ќе настапуваат. Во овој хрватски град, Ана Николиќ го покажа венчалниот […]

Главни јадења, Забава

ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

„По цел ден исполнет со тренинг еве ја мојата награда. Сама го направив. Слободно викате ме Шеф Ана“ – напиша тенисерката Ана Ивановиќ под Instagram фотографијата која ја објави пред неколку дена. Иако Ивановиќ напорно се подготвува за настапите на Олимпијадата во Рио, воопшто не ја запоставува кујната и своите омилени јадења. […]

Забава

Ана Николиќ ги објави свадбените фотографии – ваква венчаница немате видено

Ана Николиќ во тајност се омажи вчера за 11 години помладиот рапер Раста, а сега е објавена и првите фотографиии од венчавката. Погледнете каква венчаница носеше атрактивната српска пејачка. ФОТО: Facebook