Tag: Американски

Видео, Деликатеси

Запечен полнет компир на американски начин

Сите сме љубители на компири, а особено задоволство е кога компирот од рерна крцка и има неодолива арома.Направете полнети компири на американски начин кои се готови за неколку минути. Ова е подготовката: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула […]

Повеќе

Мајкл Фелпс – Нема да ви се верува колкав хамбургер јаде за вечера американскиот пливач (ФОТО)

Спортувањето е дефинитивно најголемиот клуч за добра линија и изградени мускули на телото. Еден од доказите за ова е фотографијата на американскиот пливач, Мајкл Фелпс на која тој ја објавува својата вечера. „Вкусно! Време е за вечера.“, напиша Фелпс под фотографијата која ја објави на Инстаграм. Yummmmyyyy!!!! Dinner time!!! #lushburger […]

Повеќе

Американски палачинки по врвен, а брз рецепт

Овој рецепт е вистински предизвик за сите љубители на палачинки. Погледнете како да подготвите Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт. Готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]

Десерти

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Овој рецепт е вистински предизвик за сите љубители на палачинки. Погледнете како да подготвите Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт. Готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]