Tag: американски начин

Видео, Главни јадења

За гурмани: Лазања на американски начин

Италијанската кујна е совршена, може многу да се менува, експериментира и што и да направиме има одличен вкус. Овој пат ви нудиме лазања но на американски начин. Се топи во устата, аромата ќе ги привлече сите. Погледнете го видеото за состојките и начинот на подготовка: https://www.youtube.com/watch?v=w8QjQL-LWGE Повеќе на Готви.мк: Вакво […]