Tag: алуминиум

Tips & Tricks

Содата е многу корисна но има важни правила – Што не смее да се чисти со неа?

Содата е здрава и корисна и помага за многу домашни проблеми, но во еден случај не се користи. Имено, не ја користете за чистење површини од алуминиум. Таа нагризува и ќе го оштети. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите Студени раце и стопала? […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Направил дупка во лубеница и во неа ставил стопен алуминиум – нема да верувате

Постојат случаи кога некој сосем случајно ќе направи уметничко дело. Токму тоа се случило на еден пар, кој одлучил да направи интересен експеримент со топен алуминиум и лубеница.Иако сите мислеле дека ќе дојде до експлозија на лубеницата, тоа не се случило. Напротив, се случило нешто прекрасно. Погледнете го видеото: Повеќе […]