Tag: алкохолен пијалок

Tips & Tricks

Ликер од портокал

Овој ликер со заводлив вкус се прави многу лесно, но се чека малку подолго пред да биде готов за конзумирање… Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: […]