Tag: алкохолен оцет

Tips & Tricks

Сами направете евтино средство за отстанување нечистотии во кујната

Не фрлајте пари на скапи хемиски препарати за чистење. Состојките кои ги имате во куќата ќе ви бидат сосема доволни за вашата кујна да блесне. Потребна ви е само една кора од портокал и околу 2 дл алкохолен оцет. Излупете го портокалот. Во празна тегла ставете ја кората и налијте […]