Tag: Алексиќ

Забава

ФОТО: Сека објави слатка фотографија и собра над 30 илјади лајка

Познатата српска фолк пејачка Сека Алексиќ заедно со својот син Јаков пристигна дома. Радоста е огромна, а еве која фотографија прво ја објави Сека на својот Инстаграм: 💙👶🏼🍼🙏🏼 A photo posted by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on Sep 28, 2016 at 5:52am PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Сека го покажа […]

Забава

ФОТО: Сека го покажа синот Јаков

Сека и Вељко вчера го добија својот прв син Јаков. Пред неколку часа таа ја објави првата заедничка фотографија. Погледнете: 24.09.2016 💙👶🏼🙏🏼 A photo posted by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on Sep 25, 2016 at 8:21am PDT Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу […]

Забава

Сека Алексиќ има наследна убавина – Каква мајка, таква ќерка (ФОТО)

Познатата српска пејачка, Сека Алексиќ ужива во својата бременост и постојано објавува фотографии на социјалните медиуми. Но, претходната недела таа објави фотографија заедно со својата мајка. Ние неколку пати ја погледнавме фотографијата и ако Сека не пишеше дека и е мајка, ќе бевме убедени дека и е сестра или пријателка. Погледнете: […]

Забава

Сека Алексиќ – Еве што појадува додека е бремена

Сека Алексиќ ужива во бременоста, а деновиве ужива и на Јадранското море. Денес таа објави фотографија од Шибеник, Хрватска,а во текот на вчерашниот ден ја објави оваа фотографија направена во Будва, Црна Гора. Мора да признаеме дека оваа порција изгледа примамливо и многу богато со витамини. 🙋🏻🍉🍓🍊🍐🍏🍌🍒🍑🍎☕️ A photo posted […]