Tag: алва

Видео, Десерти

Обланда со алва: Вкус кој не се заборава

Вкусен десерт кој ќе го правите постојано. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Вкусна храна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Десерти

Домашна алва: Десерт за ретки прилики

Овој неверојатно добар десерт можете да го правите по свој вкус и во него да додавате состојки по желба. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Десерти

Торта со шлаг и алва готова за 10 минути

Ви донесуваме рецепт за наједноставната торта на светот – еве како се прави! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Гриз-алва – совршен рецепт за брзо време

Направете вкусна и брза гриз алва. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Десерти

Едноставна торта – готова за помалку од 10 минути

Совршен рецепт за наједноставната торта на светот! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Брз алва колач – рецепт кој ќе го правите често

Направете вкусен алва колач за сите сетила. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Десерти

Заборавен десерт: Алва од гриз

Ви донесуваме еден заборавен рецепт за десерт – подгответе неодолива алва од гриз. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Десерти

Десерт за секој ден и за слави: Алва со бадеми од 3 состојки

Направете вкусна алва од бадеми каква што не сте јаделе до сега. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Вистински деликатес од неколку состојки: Домашна алва која никој нема да ја заборави

Направете вкусна домашна алва од вообичаени состојки, со неодолива арома, која сите ќе бараат рецепт или почесто да ја правите. Еве ги состојките и начинот на подготовка: Уживајте во овој домашен рецепт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно […]

Видео, Десерти

Нема повкусен десерт: Алва-торта (Видео рецепт)

Направете алва-торта од која цело семејство прсти ќе излиже. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Домашни крем банани – вкусот на детството Бомбици на кои им нема замена Бомбици со дуња и кокос Вкусна обланда со плазма и ореви […]