Tag: акција

Главни јадења, Препораки, Ресторани

Денес пица ден во Spizzicotto во Skopje City Mall

„Недела не е ден за готвење, туку за одмор“, велат од Spizzicotto кои веќе испекоа десетици фамилијарни пици. Причината е акцијата која се спроведува во Spizzicotto во Skopje City Mall во текот на овој ден кога фамилијарна пица по избор се продава по цена од 260 денари. Spizzicotto е еден од […]

Повеќе

Најголема мебел акција во салоните на Југоекспорт Стил

Февруари – месец на попуст во салоните на Југоекспорт Стил. Како што најавуваат од компанијата, ова е најголемата мебел акција досега. Листата на артикли на промоција можете да ја погледнете на овој линк: http://www.jugoexportstil.com.mk/Home/Promotions Повеќе информации за акцијата погледнете во ова видео: Југоекспорт Стил има изложбен салон во ГТЦ Скопје, мебел […]

Повеќе

ФОТО: Започна акцијата за чистење на Водно

Млади активисти од различни етнички групи, обединети под Движењето за едукација и унапредување на дијалогот „LEAD“ во моментов (30.10.2016 година во 13 часот) ја спроведуваат петтата акција за чистење на Водно. Акцијата, чие мото е „В џеб, ако нема каде друго!“ е поддржана во рамките на програмата Civica Mobilitas. Gotvi.mk се […]

Повеќе

Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена

Праските се едно од најздравите овошја кои треба да ги консумираме. Во овој период ги има многу, а цената им е одлична. Во моментов (16.07.2016) на едно место на Зелено пазарче (на влезот од пазарот од страната на Макпетрол) можат килограм праски да се купат по цена од 15 денари, […]