Tag: актерка

Предјадења

Палента каква што не сте јаделе: Деликатес од турската актерка за појадок

Убавата турска актерка која ја гледавме во Величенствениот како Махидевран Султан, се пофали со вкусен деликатес за појадок или мезе.Направете посебна палента по нејзин рецепт.   Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Еве со кого руча актерката од сериите на Сител – ќе ви го стопли срцето

Drugar i ja ručamo 😍 A video posted by Brankica Sebastijanovic (@sebastijanovicbrankica) on Sep 4, 2016 at 3:43am PDT Нема да верувате со кого руча убавата Бранкица Себастијановиќ од хит сериите на Сител. Таа и едно врапче, ова видео ги освои социјалните мрежи. Повеќе на Готви.мк: Царот на овошните сокови: […]

Забава

ФОТО: Вака му готви Дилара од „Парампарче” на сопругот

Ебру Озкан или Дилара од Парампарче, е во среќен брак со својот сопруг, актерот со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете каков појадок му подготвува. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Актерката од „Парампарче” играше чочек на “Стани моме да заиграш” на својата свадба

Дилара од хит серијата на Сител или Ебру Оскан, оваа година се омажи со турскиот актер со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете како веселата Дилара играше и мешаше на својата свадба и тоа на песната Стани моме да заиграш отпеана на турски. Повеќе на Готви.мк: Домашниот леб на мајче Вера […]

Повеќе

Нема да верувате: Појадокот на холивудската актерка чини колку една македонска плата

Сите знаеме дека холивудските ѕвезди имаат милиони и не мора да мислат на трошоците за живот, но Гвинет Палтроу го претера! Таа појадува секое утро за 12.000 денари.Па, ако случајно добиете на лотарија, Гвинет ви нуди појадок за топ-форма. Бадемово масло, кокосово масло, пудра од печурки, и додатоци од кои […]

Забава

Оваа актерка од хит серијата „Парампарче“ е во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит „Збогум Румелија“. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Забава

Турската актерка која ја гледаме секоја вечер во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит на Сител, Збогум Румелија. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на […]

Повеќе

Таа е најпребарувана на порно страниците – Причината е разводот на Бред и Анџелина

Една од најпопуларните порно страници во светот, PornHub преку светските медиуми извести дека најпребарувано е името на француската Марион Котијар. По 20 Септември годинава кога официјално беше соопштено дека Бранџелина се разведуваат, нејзиното име било пребарувано 579% повеќе од претходно. Инаку, само неколку часа по објавувањето на веста дека Анџелина […]

Забава

ФОТО: Моника Белучи – Нејзината убавина и на 51 година остава без здив

Италијанска грациозност, светска убавина. Актерката Моника Белучи остава без здив и на 51 година. Таа вчера на својот Инстаграм објави видео – извадок од филмот „На Млечниот пат (On the Milky Road)“ каде глуми заедно со Емир Костурица. Погледнете како Моника зборува гола на дел од поранешните југословенски јазици: ❤️Trailer of […]

Забава

Најплатената актерка во светот објави фотографија од нејзиното омилено јадење

Дипика Падуконе, актерка од индиско потекло е најплатена за минатата година. Според пишувањата во „Форбс“, Падуконе, иако не е дел од Холивудската сцена, веќе „тежи“ неверојатни 275 милиони евра. Дипика неделава на својот Инстаграм профил објави фотографија од нејзиното омилено јадење. Ако некој знае каков специјалитет е ова или сака […]