Tag: Адел

Забава

Посветена мајка: Адел се повлекува од сцената поради синот?

Мегапопуларната британска пејачка Адел се повлекува од сцената, јавуваат британските таблоиди. Неименувани извори блиски до пејачката изјавиле дека од наредната година Адел се повлекува од своите турнеи и е се посвети целосно на воспитувањето на нејзиниот сим кој ќе започне да оди на училиште. Според истите извори, Адел нема да […]

Забава

ВИДЕО: Му пуштаат песна од Адел и детето престанува да плаче

Верувале или не, на едно детенце кога ќе му го дадат мобилниот телефон на кое свири песна од Адел, веднаш престанува да плаче. Уверете се гледајќи го видеото кое родителите го насловиле „Thanks Adele – Ти благодариме Адел“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го […]