Tag: автобус

Повеќе

Прв викенд без коли на Водно – Граѓаните коментираат

Водно се врати на рекреативците – беа дел од денешните коментари на граѓаните кои сончевото време го искористија да планинарат и уживаат во чистиот воздух на најблиската планина до главниот град, Водно. На паркингот на Средно Водно речиси секој миг можеа да се забележат помеѓу 3 до 5 автобуси кои […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Планирате да летувате во Грција? И првите список за храна која сакате да ја посенете со себе за да поминете поевтини? Заборавте на ајвар, салами, сарми, полнети пиперки и месо. Не само што ќе ви ги одземат ако ве фатат, туку може да добиете и казна. Колку Грците се сериозни […]