Tag: авокадо

Салати

Здрав намаз од авокадо

Подгответе вкусен и здрав намаз за доручек. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Десерти

Здрав десерт: Крем од авокадо, банана и какао

Вкусен и здрав десерт – крем од авокадо, банана и какао. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Здрав калоричен доручек

Подгответе здрав калоричен доручек кој ќе ви даде енергија за цел ден. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Главни јадења

Калоричен доручек со кој се слабее

Калоричен доручек, кој ќе ви даде енергија за цел ден, а притоа ќе ослабнете. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо […]

Десерти

Сладолед од авокадо и лимета – егзотичен вкус

За сите љубители на сладолед – одличен рецепт. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Препораки

Една намирница помага за слабеење – Се комбинира со секакви јадења

Ако сакате брзо и лесно да слабеете ви препорачуваме една корисна и вкусна намирница, а тоа е авокадото. Тоа е богато со калиум и минерали кои помагаат да слабеете, масни киселини и супер вкус. Хранливата вредност прави да бидете сити, и здрави истовремено. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте […]

Повеќе

За сува и осетлива кожа – Намирница која го решава проблемот

Авокадото е здраво овошје кое најмногу ќе и помогне на вашата кожа. Одличен хидрант е за сува кожа, па затоа јадете го често. Освен преку храна, може да го користите и така што ќе испасирате пола авокадо, ќе нанесете на лицето и по неколку минути ќе измиете. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Tips & Tricks

Ќе трае со денови – Како се чува авокадото?

Авокадото е здраво и корисно овошје, но сите грешиме кога го ставаме во ладилник. Авокадото се става во ладилник само ако е доста зрело,  и ако сакате да ја сочувате свежината неколку дена, во спротивно се чува на собна температура. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на […]

Десерти

Пудинг со авокадо

Направете вкусен пудинг со авокадо. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Протеински плочки со авокадо и банана

Вкусни протеински плочки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]