Tag: авганистански ќебап

Главни јадења

Ручек за десетка: Авганистански ќебапи

За сите љубители на месо, овој оброк е нешто совршено. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо