Ваша препорака

Десерти

Бисквит колачиња за 15 минути – Ви требаат само 4 состојки

Направете вкусни бисквит колачи. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории

Tips & Tricks

За да не се згусне и залепи оризот – Ставете една намирница со него

Ако сакате оризот да биде совршено сварен, без да се згусни и залепи, има мал трик. Се што треба е во оризот со вода, да додадете и лимонов сок. Вака ќе се двои секое зрно и лимонската киселина ќе спречи да се лепи оризот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Баклава Баклава со вишни Трилече […]

Десерти

Екстра брз десерт: Брауни колач за 20 минути

Фантастичен колач, екстра брз десерт. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Видео, Главни јадења

Вкусен ручек за сите љубители на готвени јадења

Вкусен ручек за сите љубители на готвени јадења. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Брзо и лесно до совршени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: https://youtu.be/P1HOmZPFoU0 Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Главни јадења

Уштипци полнети со кашкавал: Вечера за целото семејство

Послужете ги топли со нешто сувомеснато и омилениот млечен производ. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Видео, Главни јадења

Чипкаста гибаница: Мека, воздушеста и вкусна пита

Гибаница мека како пена, често ќе ја правите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: https://youtu.be/1UxiGgs8qxs Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Препораки

Рибино масло – Колку му помага на телото?

Рибиното масло е многу здраво, помага за бројни проблеми. Помага со своиме омега три масни киселини кои се многу важни за телото, да се чува здравјето на срцето и цел кардиоваскуларен систем. Помага за коските и нивното зајакнување, како и за поголема отпорност на телото. Топи сало и килограми и […]

Препораки

Домашен компот – Крие витамин најздрав за телото

Домашно направениот компот е мног добар за здравјето. Секако е подобра опција од оној во маркет, а има во себе многу хранливи материи. Има витамин Ц, неопходен за имунитетот, а особено го има кај компотот од шипка, која изобилува со витамин Ц. Витаминот Ц е секако најголем заштитник на телото […]

Салати

Салата со беби спанаќ и јајца

Направете вкусна салата со беби спанаќ и јајца. Се варат јајцата да бидат тврдо варени, се при и сланината кратко. Се става спанаќот во чинии, се ставаат сечени јајца, сланина, сечен кромид, па прелив за салата по избор.   Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: […]