Ваша препорака

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге, Ресторани

Внимателно погледнете – 2 трика за да направите крцкав помфрит дома (видео)

Помфритот е едно од најомилените закуски на голем број од нас, а особено на децата и тинејџерите. Ако сакате поомилен да им биде вашиот домашен, отколку помфритот купен во сендвичарите, треба внимателно да го изгледате ова видео и да ги запомните двата куринарски совети: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети […]

Предјадења

Мисиркина супа со просо и овесни снегулки

Многу интересен рецепт за супа кој ни го испраќа Ана. Несекојдневно, но многу вкусно и добро за промена. Напоменуваме дека иако времето се стоплува, супите треба да останат и понатаму на вашето мени. Особено оние зеленчукови пролетни 🙂 На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Супа од зеленчук за намалување на килограми […]

Главни јадења

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

Супер комбинација со фудбал и пиво. Овој рецепт на Мартина ќе му даде многу повеќе смисла и страст на заедничкото навивање за омилениот тим 🙂 СОВЕТ: Доколку сакате погуст бешамел сос – додадете брашно, или пак, доколку сакате сосот да е поредок – додадете повеќе млеко. На здравје! Прочитај поврзани […]

Главни јадења, Предјадења, Препораки

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Овој рецепт изгледа многу вкусно, а интересен е и поради тоа што питата не се пече во рерна, туку на шпорет. Погледнете ги деталите во видеото: Повеќе видеа од кулинарски рецепти, совети и трикови прочитајте тука

Главни јадења

Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава

Земјените тава им даваат некој специфичен вкус на домашните јадења, вели Биљана чиј рецепт е овој. Тоа е тој вкус, односно специфика како што се јадењата под сач/вршник, пицата испечена во фурна на дрва, скарата направена на жар… 🙂 На здравје! Прочитајте поврзани рецепти: Мусака на коцки Мусака со печурки […]

Деликатеси, Предјадења, Салати

Малиџано – одличен домашен рецепт

Една од најбараните крем салати која можете да ја приготвите во текот на целата година. Прочитајте го овој одличен домашен рецепт. На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Неодолива крем салата Макарони салата Енергетска салата Цезар салата Повеќе рецепти за Gotvi.mk свежи и крем салати  

Предјадења, Салати

Зеленчукова ужинка за на работа

Многу е битно да имаме ужинки додека сме на работа за да не прегладнеме до ручек. Одлична комбинација на зеленчук и протеин, Елена Трајковска Раткова, советник за исхрана во Wellness 24 Club и додава: Организирајте се бидејќи може да ја спремите уште од вечер 🙂 Повеќе рецепти на Елена прочитајте […]

Предјадења

Направете вкусен појадок

Како беше онаа поговорка: „Појадокот изеди го сам, ручекот подели го со пријателите, а вечерата дај им ја на непријателите“. Добро, не е баш така, бидејќи денот треба да има најмалку три избалансирани оброци, но за оваа статија поговорката ни врши работа  🙂 Gotvi.mk предлог утрото да ви започне со […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Нешто слично на рецептот за тигар торта, но со многу повеќе чоколадо и различен начин на готвење. Погледнете ги сите детали како да ја подготвите во видеото: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука Повеќе поврзани рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт Неговото височество: Топло – […]