Видео

Видео, Главни јадења

Погача со ружи (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Во продолжение ви пренесуваме рецепт за преубава погача со ружи. Еве како да ја подготвите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб […]

Видео, Препораки

За болки во стомакот, гастритис и чир – домашен лек ЧУДА прави

Овој лек од мед и сусам ќе ви помогне да се справите со болки во стомакот.Еве што ви треба и што лекува:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Видео, Десерти

ХИТ ВИДЕО: Исече векна леб па доби најубав десерт

Со векна леб може да го направите најубавиот десерт. Се што ви треба и начинот на подготовка се прикажани во видеото: This looks so good 😻😭 – By @twisted_food ❤️ – Tag your besties ❤️ A post shared by Tag Us In Your Pictures 😻🍉 (@foody.grub) on Mar 10, 2017 […]

Видео, Повеќе

ВИ ТРЕБА ЛАК ЗА НОКТИ И СВЕТКИ: Велигденските јајца ќе блескаат

Откако ќе го погледнете видеото, веднаш ќе се фатите за работа.Направете најубави и светкави велигденски јајца, еве и како:   Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Посно и веге

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Оваа пица нема тесто, се прави со карфиол и многу зеленчук, здрава е и вкусна.Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека […]

Видео, Десерти

Чоколадна торта со бисквити – изгледа прекрасно, а вкусот е фантастичен!

Ако се двоумите што да подготвите за десерт, еве одлична идеја за брза и вкусна чоколадна торта со бисквити. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Tips & Tricks, Видео

Магична техника на бојадисување Велигденски јајца со преубави орнаменти (ВИДЕО)

Бојадисувањето јајца за Велигден е еден од најстарите христијански обичаи. Домаќинките ширум светот многу се трудат да ја испочитуваат оваа традиција, а во некои семејства вештината за декорација се пренесува од колено на колено. Во земјите во кои многу се држат до традицијата и почитувањето на обичаите спаѓа и Украина. […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Најбрз и највкусен рецепт за тостерки

Ако сакате нешто вкусно и лесно, ви нуиме најбрз рецепт за тостерки.Еве како се прават:   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено […]

Видео, Препораки

Чај против кашлица – делува веднаш, телото ќе ви биде благодарно

Ако мачите мака со кашлицата, особено во екот на алергиите, ви нудиме чај за смирување.Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и […]

Видео, Десерти

ТОЛКУ ВКУСНО: Ова е наједноставниот колач на светот

Вака ќе го направите наједноставниот колач на светот кој ќе ви послужи ако ви се пријало нешто благо, ако немате многу време, или ако ви дошле ненајавени гости.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]