Видео

Tips & Tricks, Видео, Предјадења

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

Дали некогаш сте биле во ресторан во кој кога сте нарачале оброк што содржи варени јајца, истиот ви го сервирале со долгнавести јајца во форма на цилиндер? Еден новинар не можел да верува дека во рестораните се сервираат вакви јајца кои немаат никаква разлика меѓу нив и одлучил да испита […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Подравка ни претставува одличен рецепт за домашен сладолед од кокос и боровница. Се прави брзо, а резултатот е многу вкусен 🙂 Начинот на подготовката погледнете го во видеото: Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

Следуваат жешки денови. Најдобриот начин да се разладите е сладоледот кој најчесто избегнуваме да го јадеме често поради големиот број на калории и шеќери. Но, кога ќе го изгледате ова видео, ќе научите како да направите брз и природен сладолед со само 3 состојки: 3 банани, лажица мед и малку […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Топчиња од кајсии кои се прават за 5 минути

Вкусно и едноставно бидејќи се прави за 5 минути и со само 2 состојки: 2 шолји суви кајсии 2 шолји кокос Ставете ги во блендер додека да добиете компактна смеса. Потоа направете рамномерни топчиња и поминете ги убаво во кокос. Тоа е тоа 🙂 Доколку сакате можете да ги поминете […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

Ана има одличен рецепт кој се бори против акни и мозолчиња. И овој рецепт се прави со само 2 состојки. Потребни ви се: 2 лажички мед и една лажичка цимет. Ставете ги во сад и мешајте додека не се соедини и не добие густина на паста. Можете да ја нанесете […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге

Природна лимонада од праски – веднаш ќе посакате да ја направите

Можеби ќе ви звучи чудно, но навистина постои лимонада што се прави од праски. Вкусшност се прави како комбинација од свежи праски и лимони 🙂 Еве како: Повеќе детали погледнете во видеото: За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шест одлични […]

Tips & Tricks, Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Рецепт за потпечен полнет компир

Овие едноставни, а брзи специјалитети се одлични за секоја намена – за изненадување на домашнита со нешто вкусно, кога ви доаѓаат гости, кога сакате вие да пробате нешто ново и добро во кујната :-). Еве го рецептот на Ивана за потпечен полнет компир: Повеќе детали погледнете во видеото: На здравје! […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге

ВИДЕО: Цел живот погрешно сме јаделе лубеница, погледнете како треба

Откако ќе го изгледате ова видео, дефинитивно ќе го заборавите начинот на кој до сега ја сечевте и сервиравте лубеницата. Едноставно е – земете голем нож и исечете ја лубеницата на коцки според инструкциите во ова видео: За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Во рестораните се почесто се служи похован сладолед. Ако некогаш сте се запрашале како да направите ваков специјалитет, го имаме одговорот за вас. Потребни состојки за 6 порции: 6 топки сладолед од ванила (или друг вкус кој го сакате) 1 шолја корн флекс 2 јајца масло за готвење Останатиот дел […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

5 трикови за користење на микро печка кои ќе ви требаат во животот

Како да добиете пена за кафе, најбрзо и без да избербатите во кујна да испржите сланина, да испукате домашни пуканки и уште нешто 🙂 Сето тоа ќе го научите во видеото и ќе го направите многу брзо со помош на микро печката: За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и […]